İller Yollar

Türkiye'nin bölgeleri, illeri, iller arası mesafeleri, yemekleri, gezilecek yerleri...


Hakkında

illeryollar.com bölgelerden, illere ve ilçelere ait genel özelliklerinin bir araya getirmek ve bu özellikleri genişletmek amaçlı hazırlanmıştır. Türkiye'nin 7 bölgesinin ve 81 ilinin genel özelliklerini, nüfus bilgilerini, en temel olarak gezilecek yerlerini, yiyilecek yöresel yemeklerini, komşu illerini, illerin birbirleri ile ve ilçeleri ile olan uzaklıklarını kolayca görüntüleyebileceğiniz bir ortam sağlar.

illeryollar.com üzerinde sunulan mesafe (il-il, il-ilçe) bilgileri T.C Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş mesafelerdir. Diğer ortam (google maps, bing maps, yandex maps) bilgileri yaklaşık sonuçlar verebilir. Şehirlere ait ekonomik veriler Türkiye Cumhuriyeti İstatistik Kurumu üzerinden elde edilen verilerdir.

Sitede yer alan yemek ve gezilecek yerler bilgileri, gerek bizim topladığımız gerekse sizin önerdikleriniz arasında seçilmiştir. Gezilecek yerler kısmında tarihi ve turistik değeri olan mekanlar yer almaktadır. Yemekler kısmında ise o şehire ait yemeklere öncelik verilmiştir. Elbette bir yemek birden çok şehirde meşhur olabilir. Yemeğin hangi ile ait olduğu incelememiz sonucunda listede yer almaktadır. Siz değerli ziyaretçiler yöresel yemek ve gezilecek mekanları bize iletişim sayfası veya mobil uygulama aracılığıyla iletebilirsiniz. İnceleme sonucunda sizin bildirdikleriniz de sitemizde yer alacaktır.

Android ve Ios platformlarında gelişitirilen mobil uygulama ve sitemiz sayesinde iller hakkında kısa bilgiyi hemen edinecek, ilgili şehire gittiğinizde görmeden geçemeyeceğiniz mekanları kısa sürede gezip, yöresel yemeklerin tadına bakabileceksiniz.

  ©2015 illeryollar.com